Jaki jest pierwszy krok przed przystąpieniem do budowy domu?

Zastanawiasz się nad budową domu? Szukasz odpowiedniego projektu? Nie wiesz od czego zacząć?

Niestety, pierwszy krok jest zazwyczaj najtrudniejszy i pochłaniający najwięcej energii. W tym wypadku nie jest inaczej – pierwszym krokiem jest dokumentacja.

Planujesz dom bez pozwolenia, na zgłoszenie, w uproszczonej procedurze lub mieszkalny z typowym pozwoleniem?

Bez względu na formę zgłoszenia czy nazewnictwo potrzebujesz warunków zabudowy lub wypisu i wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Dlaczego?

Dokumenty te określają jaki rodzaj budynku możesz posadowić na działce, jakie musi spełniać wymagania oraz co najważniejsze pozwoli Ci wybrać formę zgłoszenia i wskaże czy możesz skorzystać z uproszczonych form. Określi między innymi jaki dach powinien mieć budynek, jaką może mieć powierzchnię oraz jaka może być jego wysokość.

Wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla swojej działki uzyskasz w Urzędzie Gminy lub Miasta. W przypadku, gdy na danym terenie nie został uchwalony miejscowy plan należy wystąpić o warunki zabudowy. Nie zwlekaj! Czas oczekiwania na wydanie warunków zabudowy może wynosić nawet do 90 dni. Masz wątpliwości jak wypełnić wniosek dla wybranego modułu? Skontaktuj się z nami.