Budownictwo modułowe – budowa lokalu usługowego

budowa lokalu usługowegoBudynki modułowe to konstrukcje, które powstają z gotowych elementów przewożonych na miejsce budowy, a następnie odpowiednio składanych. Zazwyczaj wykorzystuje się je do konstrukcji mniejszych obiektów – takich jak domki letniskowe lub sklepy modułowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tę technologię wykorzystać jednak również w przypadku większych firm. Konieczna jest w takiej sytuacji większa liczba elementów nazywanych modułami.

Nowoczesne obiekty modułowe to konstrukcje najwyższej klasy. Są one wykonane z bardzo wytrzymałego drewna. Na tle innych rozwiązań z zakresu budownictwa wyróżniają się energooszczędnością. Zarówno koszty ich budowy, jak i eksploatacji są bardzo niskie – w porównaniu do budownictwa tradycyjnego. Wykończenie elewacji może być dopasowane do Państwa wymagań.  W naszych projektach stosujemy zarówno nowoczesne blachy, jak i drewno. Technologia pozwala też na zastosowanie nawet bardzo dużych przeszkleń, które zapewniają naturalne doświetlenie wnętrza. Ich wykorzystanie wpływa także na aspekt wizualny budynku, nadając mu oryginalnego i nowoczesnego wyglądu.

Jak wygląda budowa lokalu usługowego w budownictwie modułowym?

Każde zlecenie dotyczące budowy lokalu rozpoczyna się od wyboru projektu. Mogą Państwo wybrać gotowy projekt lub zdecydować się na zaprojektowanie lokalu usługowego od podstaw. Istnieje także możliwość dopasowania gotowego projektu do konkretnych wymagań. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje oraz wyzwania, jakie stawiają przed nami nasi klienci. Następnie przygotowywane są gotowe elementy – moduły, które później transportowane są na miejsce budowy. Budowa lokalu usługowego o charakterze modułowym to tak naprawdę montaż wspomnianych już elementów u klienta.

Zalety budownictwa modułowego

Modułowe lokale usługowe mają wiele zalet, które wpływają na ich coraz większą popularność w Polsce oraz na całym świecie. Przede wszystkim jest to czas realizacji zlecenia. Budowa tradycyjnego lokalu to zazwyczaj co najmniej kilka miesięcy. Budowa lokalu usługowego o charakterze modułowym to kwestia kilku dni. Jest to rozwiązanie idealne, jeżeli chcą Państwo bardzo szybko rozpocząć działalność. Ponadto tego typu obiekty mogą być w każdej chwili powiększone – dzięki zastosowaniu dodatkowych modułów.
W przypadku rozwoju firmy, konieczności wprowadzenia dodatkowych pomieszczeń np. dla pracowników – jest to bardzo praktyczna opcja.

Modułowe lokale usługowe z roku na rok zyskują na popularności. Są budżetowym rozwiązaniem realizowanym w bardzo krótkim czasie. Wizualnie prezentują się lepiej niż pozostałe obiekty. Możliwa jest ich kreatywna aranżacja. Jest to bardzo łatwe rozwiązanie, z którym ciężko konkurować.

Budowa lokalu usługowego zwłaszcza na początku własnej działalności może być dużym wydatkiem. Korzystając z usług naszej firmy, mogą Państwo zdecydować się zakup modułów w ramach leasingu. W celu poznania szczegółów oferty prosimy o kontakt z naszymi pracownikami.